Kim jest Ladydieta?

Witaj w moim wirtualnym kąciku – na ladydieta.pl
Zacznę od początku… Temat prowadzenia kulinarnego bloga zrodził się bardzo dawno temu. Jego pomysłodawcą był mój osobisty – niestety już nie żyjący – mąż. Tak, tak – życie pisze zaskakujące scenariusze…

Z czasem coraz więcej znajomych rzeczywistych i tych facebook’owych, pacjentów, czytelników, uczniów zaczęło zachęcać mnie do prowadzenia bloga. Przyznaję z marszu – jestem nietechniczna, rzekłabym nawet – cyfrowo wykluczona – nie znam się na tym. Czuję się specjalistą w o wiele smaczniejszej dziedzinie… Ale będę dzielna i spróbuję! Osiągnęłam mentalną dojrzałość, aby w pełni świadomie podjąć wyzwanie. I chcę!

Ladydieta… Brzmi i wygląda dumnie. Nazwa zastrzeżona wiele lat temu. Logo wybrałam sama – uwielbiam ten wzór w biżuterii. A z czym kojarzy się Tobie?

Mnie kojarzy się z byciem świadomą i uważną. Spełnioną i zadowoloną. Wreszcie zdrową i elegancką. Po prostu szczęśliwą! Taka jestem.
A kim jestem? Zawodowo jestem dietetykiem.  Ale nie takim po dwutygodniowym kursie korespondencyjnym. Od ponad dwudziestu lat zajmuję się tematyką zdrowego, racjonalnego odżywiania się. Swoje pasje postanowiłam sprofesjonalizować: jestem m.in. doktorem nauk w zakresie żywienia człowieka i konsumpcji, wykładowcą na uczelni wyższej, autorem wielu publikacji – zarówno o charakterze popularnym jak i naukowym. Ponadto uczestniczę w wielu innych projektach: szkolę z gotowania, prowadzę zajęcia edukacyjne dla dzieci, dorosłych i Seniorów. Współpracuję z producentami żywności. Można mnie usłyszeć w ciechanowskiej lokalnej stacji radiowej KRDP 103.9FM  W 2012 roku spełniłam jedno z moich marzeń – napisałam książkę kucharską pt. „Dieta i Miłość”. Znalazły się tam potrawy proste i bardziej wyszukane, ale tylko te, które lubię gotować, i które smakują moim bliskim. Bo prywatnie jestem przede wszystkim mamą. A to zobowiązuje! Każdego dnia spełniam się w roli osoby odpowiedzialnej za żywienie córki, syna, 2 kotów i owczarka niemieckiego 🙂

Można się również ze mną spotkać w gabinecie dietetycznym. Tu rozmawiam z ludźmi takimi jak Ty. O tym co jeść i jak jeść. Jak pogodzić jedzenie z zaleceniami dietetycznymi przy różnych chorobach, jak zgubić zbędne kilogramy i wreszcie – jak zachować zdrowie. Bo głęboko wierzę, że jesteśmy tym, co jemy. A jeszcze bardziej tym, co wchłoniemy.

Moje działania domowe i zawodowe ulegają zmianom. Ale jedno jest niezmienne. Moja miłość do gotowania trwa niezależnie od tego, jakie piastuję stanowiska i w jakich projektach się realizuję. Może zabrzmi to banalnie, ale kocham gotować. Czynię to z pasją i wiedzą. Kiedyś ktoś mi powiedział, że posiadam niezwykłą intuicję kulinarną. Może coś w tym jest…? Z pewnością kuchnia to dla mnie miejsce, w nim poruszam się niczym wróżka z czarodziejską różdżką. Inspirację do działania czerpię z niebanalnej codzienności. Kwintesencją działania jest zawsze fotografia, którą możecie oglądać. Ale nie przedłużam już.  Zapraszam do mojego smacznego świata. Zobacz i oceń sam – zajrzyj na mój blog.
– Ola Czarnewicz-Kamińska

Jeżeli mogę Ci w czymś pomóc – napisz do mnie.