Muffinki z krówką

Poniedziałek, więc szykujemy zawartość szkolnych pudełek. Moje dzieci dziś zabrały muffinki z krówką. Pomysł dodania cukierków do środka muffinek nie mój, tylko koleżanki Kasi, od której ów smakołyk dostały moje dzieci. Ja – jako zła matka – zabrałam im ostatnie cukierki do wypieku babeczek, bo koniecznie chciałam wykorzystać taki patent 😉 Dzieci mnie znielubiły, ale zostałam uratowana przez Kasię, która na moje szczęście podarowała następne opakowanie mordoklejek. Z tego miejsca, w imieniu moich dzieci, dziękuję za zaklejające twarz cuksy!!!

❤

A muffinki są odjazdowe, bo kryją w sobie przepyszną, karmelową i mega słodką niespodziankę. Idealne, jako przekąska w czasie lekcji. Zasilą umysł w niezbędne – w czasie nauki – węglowodany. Zastrzyk energii gwarantowany 😉

Muffinki z krówką

(porcja na 25 sztuk)

Składniki:

– 2,5 szklanki mąki pszennej

– ½ szklanki cukru

– 2 łyżeczki proszku do pieczenia

– szczypta soli

– 1 szklanka mleka

– 1 jajo

– ½ szklanki oleju roślinnego

– 7 sztuk cukierków typu krówka

Sposób przygotowania:

  1. Składniki suche: mąkę, cukier, proszek i sól wymieszać w miseczce. Dodać mleko, jajo, olej. Wymieszać energicznie, tylko do momentu połączenia się składników.
  2. Przygotować formy sylikonowe do muffinek i wyłożyć je papilotkami. Do każdej wlać masę do 3/4 wysokości papilotki.
  3. Cukierki krówki wyjąć z papierków i pokroić na drobne kawałeczki. Do każdej muffinki włożyć po kilka kosteczek krówek i docisnąć do środka w ciasto.
  4. Wstawić do piekarnika nagrzanego do 180 stopni Celsjusza. Piec w tej temperaturze przez 25 minut.
  5. Upieczone wyjąć z foremek i w samych papilotkach wystudzić na kratce.

Dodaj komentarz